מכרסמים

ניתן להיפטר מהם

הדברת מכרסמיםלא נעים לצאת בבוקר מחדר השינה ולהיתקל בעכבר או בחולדה – שני המכרסמים הרווחים ביותר בארצנו הקטנטונת. לא נעים גם להיות בעלים של גן אירועים, ובדיוק כשמגיעים לקוחות פוטנציאליים החושבים לקיים את האירוע שלהם במקום ועושים סיור על הדשא המטופח, מציצות עליהם עיניים מפוחדות של עכבר טועה ותוהה.

ואם התחלנו בדוגמאות שכאלה, תארו לכם שאתם בעלי מסעדה. אחד הלקוחות ניגש לשירותים הנמצאים קצת אחרי המטבח הפתוח. כשהוא מציץ אל עבר הלהבות הרוחשות במטבח – הוא נחרד לראות לנגד עיניו חולדה או עכבר גדול. אלה בדיוק הסיבות שבגללן, לצערנו, לעתים אין דרך אחרת מאשר לבצע הדברת מכרסמים מקצועית, על מנת לוודא שהם לא יגיעו למקומות לא רצויים.

הדברת מכרסמים נעשית באמצעות חומרי הדברה מורשים ואביזרים נלווים ללכידת מכרסמים: מלכודות קפיץ למכרסמים, מלכודות דבק מקצועיות המתאימות לכל סוגי המכרסמים כולל חולדות גדולות.

אוזן הדברה מבצעת הדברת מזיקים ומכרסמים בדירות ובבתים פרטיים, וכן מבצע הדברה למכרסמים עבור לקוחות מוסדיים על בסיס שרות חודשי וקבוע למיגור תמידי של בעיית המכרסמים.

סוגי מכרסמים

בישראל, כאמור, המכרסמים הנחשבים למזיקים הינם העכברים והחולדות. העכברים נחלקים ל-3 זנים: עכבר הבית, עכבר השדה ועכבר מצוי, והחולדות נחלקות ל-3 סוגים – החולדה הנורווגית, חולדת החוף והחולדה המצויה.

גם העכברים וגם החולדות ניזונים משיירי מזון וממזונם של בעלי החיים שלנו, ובדרך כלל נמצא אותם בביובים, במחילות ובמצבורי אשפה למיניהם.

הדברת מכרסמים - השיטות

הדברת מכרסמים יכולה להתבצע במספר שיטות, כששיטת העבודה היא זהה: הבאת המכרסם באמצעות פתיון מסוים למקום בו ימצא אוכל שהוא אוהב, אוכל שמכיל רעל.

את האוכל המורעל שמים או בתיבות האכלה מיוחדות הנעולות באמצעות מפתח. התמותה של המכרסם שאכל רעל היא רק לאחר כמה ימים. מאחר וברעל משתמשים בדרך כלל במקומות בהם ריכוז המכרסמים גדול במיוחד, על מנת שהמכרסמים לא יקשרו בין האכילה לבין התמותה.

מכרסמיםהסיבות להדברת מכרסמים

כאמור, פעמים רבות הדברת מכרסמים כוללת גם הדברת עכברים, שלפעמים נתפסת כאכזרית במיוחד. הרי עכברים הם "החיה החמודה הזאת שהילדים מאוד אוהבים ללטף...".

אז, נכון שעכברים, חלקם לפחות, נראים חמודים ולא מזיקים, אולם בפועל הם יכולים להזיק עד מאוד. כך למשל, הם יכולים לכרסם ביבול בשדות חקלאיים, להשאיר בשדות אלה גללים היכולים לזהם את המזון שמגיע אלינו וכן להעביר טפילים אותם הם נושאים על גבם – למזון שלנו.

אלה הסיבות העיקריות לכך שכדאי לבצע הדברת עכברים הנמצאים בשדות חקלאיים ובכל מקום שיכול להיות בו מזון שיגיע אל פינו: גני אירועים, מסעדות וכד.

לכן אם אתם סובלים מבעיה של מכרסמים ומחפשים שיטות להדברת מזיקים? פנו אלינו, בחנות החברה ניתן לרכוש מוצרי הדברת מכרסמים אונליין באתר מאובטח.
 
החולדות והעכברים נחשבים לשניים מסוגי המזיקים השכיחים ביותר בארץ ובעולם. בישראל קיימים כמה סוגים נפוצים של חולדות בהן החולדה המצויה, חולדת החוף והחולדה הנורווגית, וגם כמה זנים נפוצים של עכברים כגון עכבר מצוי, עכבר הבית, ועכבר השדה. 
 
על אף שלעתים הם נדמים לנו כחיות פרוותיות מתוקות ובלתי מזיקות וישנם אף אנשים המגדלים אותם כחיות מחמד, המכרסמים הללו מסוכנים מאד לאדם. ניתן למנות מכלול רחב של המחלות המועברות באמצעותם, שחלקן קשות מאוד דוגמת עכברת, דבר, טיפוס וסלמונלה, אם באמצעות עקיצות פרעושים שה מכרסמים נושאים בפרוותם, או בעקיפין במגע עם שתן וצואה מזוהמים.

הסממנים המרמזים על הימצאותם של מכרסמים בסביבה

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת אוזן הדברה מציינים שהנזקים הנגרמים ממכרסמים מגיעים גם לרכוש וליבול החקלאי. מעצם היותם אוכלי כל, תפריט התזונה שלהם איננו מסתכם בפירות, ירקות ושיירי מזון, אלא כולל, בין היתר, גם ביצים, אפרוחים, רהיטים, כבלי חשמל, צנרות וכן הלאה, מה שעלול לגרום הרס רב לתשתיות, קצרים חשמליים ואף שרפות. 
 
זאת ועוד, היתקלות ישירה בחולדות עלולה להוביל לנשיכות, ובפרט ילדים ופעוטות. כך שבמידה ונתקלים בחולדות ועכברים, או שישנם סממנים המרמזים על הימצאותם בסביבה, כמו גללי צואה בגוון חום כהה או שחור, מוצרי מזון נגוסים, אריזות מזון מחוררות, כבלים מכורסמים וכדומה, יש לנקוט בהקדם האפשרי באמצעים להדברת מכרסמים.

מוצרים להדברת עכברים וחולדות עצמאית

ניתן למצוא כיום מגוון מוצרים שונים להדברת עכברים וחולדות עצמאית, החל ממלכודות קפיץ שנסגרות ברגע שהחולדה או העכבר דורכים על פס המדרך בדרכם אל הפיתיון וגורמות למותם באופן מידי, דרך מלכודות רשת (מלכודות כלוב) הומניות, הלוכדות את
המכרסמים שנמשכים אל הפיתיון שבכלוב, וכלה במלכודות דבק, מלכודות נדנדה הומניות, תחנות האכלה והדברה אלקטרונית המבוססת על שידור בתדר על קולי שמשולב ברטט. 
 
התדר העל קולי שמשולב ברטט גורם למכרסמים לאי נוחות, מה שמאלץ אותם להתרחק מטווח פעילותו של המכשיר. אלא שהמוצרים הללו להדברת חולדות ועכברים עצמאית בשיטת "עשה זאת בעצמך" יעילות במקרים שבהם יש צורך בהדברה נקודתית בלבד. במצבים של נגיעות בהיקף נרחב, מומלץ להסתייע במדביר מוסמך שיגיע ויבדוק את המקום הנגוע, ויבחר את טכניקות טיפול הנכונות בהתאם לסוג הסממנים וכמות הגללים שהותירו המכרסמים בשטח.