חפרפרת | חולד

מוצרי הדברת חפרפרות / חולד

רובנו מזהים בעיית חפרפרות או חולד ע"י הופעת תלוליות עפר בגינה. לעתים מבלבלים ומשייכים את הבעיה להמצאותה שלחולד חפרפרת, סוג של אוכל חרקים שאינו מצוי בישראל, המקור לבלבול היא העובדה ששני בעלי החיים שוכנים מתחת לאדמה ושניהם עיוורים, אך למעט דמיון זה אין קשר ביניהם.

חפרפרת בישראל היא מכרסם שנקרא חולד, הדומה בתכונותיו ובמראהו לחפרפרת, חולד הוא מכרסם ממשפחת החולדיים, החי במחילות מתחת לאדמה.

החולד טריטוריאלי ביותר וחי ביחידות, במערכת מחילות תת-קרקעית שאותה הוא חופר בעצמו, התלוליות עפר מעל הקרקע משמשות לסילוק העפר, ונסתמות ברגע שהן רחוקות מחפירת החולד, החולד נפוץ בכל חלקי הארץ ופעיל במהלךהיום ובשעות הראשונות של הלילה. חולד מעביר מחלות דרך הפרשות הנמצאות בגינה ובמקרה של נשיכת ע"י חולד.

נזקים רבים נמנים עם הופעתו של חולד בגינה שלנו: החולד צמחוני וניזון בעיקר משורשים, פקעות שאותם מוצא בשעת החפירה ולכן או מזיק גם לצמחים ולירק שאנו מגדלים בגינה, החולד הורס לנו את הדשא בגינה בגלל התלוליות שהוא משהוא מוציא בזמן החפירה ומזיק לתשתיות החשמל וצנרת ההשקיה בעקבות כרסום.

​במטרה להתמודד עם בעיה זו "אוזן הדברה" משווקת מלכודת קפיץ לחולד / חפרפרת של חברת טומקאט ארה"ב, חקרה חברת טומקאט חקרה את התחום לאורך שנים ופיתחה פתרונות על סמך עבודת שטח ממושכת ובדיקת מגוון גדול של אבטיפוסים ומוצרים ללכידת חולד. בזכות המחקר המעמיק, המלכודת של טומקאט הינה אפקטיביית יותר ועמידה יותר מן המוצרים הקיימים בשוק.