הרחקת יונים ושמירה על איכות הסביבה

אין ספק כי היונים הפכו למכת מדינה ועל כן הרחקת יונים הפכה למשימה מקצועית. אף על פי שאנו מכירים את היונה כצחה ולבנה הנושאת בשורה מעבר לים, הלכה למעשה היונים הם בעלי כנף מציקות ומזיקות הן ברמת התברואה והן ברמת הרעש אותן הן יוצרות בסביבתן.

 

מטרד היונים ושגרת היום

אם גם אתם מתעוררים השכם בבוקר בשל המיית יונים שמתיישבות דווקא על אדן החלון של חדר השינה ומפיקות רעשים בלתי נסבלים, דעו שמטרד הרעש הוא רק קצה הקרחון. המומחים מבית אוזן הדברה, חברת הדברה ברמת השרון, מציינים שמעבר למפגע הרעש היונים מהוות סכנה בריאותית של ממש, וניתן למנות מעל ל- 60 מחלות שונות שמועברות לבני האדם וידועות כבעלות זיקה ישירה או עקיפה לנוכחותן יונים.

אם אתם מתגוררים בבית עם גג פתוח, אתם לבטח מכירים את הלכלוך אותן משאירות היונים על גבי הגג ואת הלשלשת הרבה הפזורה על המרצפות היקרות אותן התקנתם, מה שמפריע לכם לנצל את הגג הפתוח להנאתכם והלכה למעשה היחידות שנהנות מהמרפסת הן היונים. אז איך מרחיקים אותן ונהנים מהאווירה במרפסת? מזמינים את אוזן הדברה ונהנים משטח סטרילי ונקי מיונים.
 

הרחקת יונים

אם בעבר הרחקת יונים בוצעה על ידי נזק ישיר שנגרם ליונים, הרי שכיום קיימות שיטות רבות המאפשרות להרחיקן אך עדיין להשאיר אותם בחיים. אין ספק כי קטל היונים, על מנת שלא יפרו את שגרת חייכם, הוא אינו תקין ואל לכם להתפתות לשיטה זו. השיטות המקובלות הן באמצעות רשתות או דוקרנים המציבים סביב האזור בו מתרכזות היונים, בין אם אלו הן המרפסות, חבלי הכביסה ועוד, ובדרך זו ניתן לשמור על מבנה סטרילי. סילוק היונים היא משימה מורכבת משום שהיונים מקוננות במקומות המוכרים להן ועל כן יש לבצע עבודה מקצועית אחרת הן חוזרות לסורם תוך זמן קצר.
 

מונעים בעיות בריאותיות הרחקת יונים מאפשרת לכם להימנע מבעיות בריאותיות רבות ומגוונות. היונים עלולות להעביר למעלה מ- 60 מחלות שונות. האוכלוסייה העיקרית הסובלת ממחלות היונים הם הקשישים והתינוקות ועל כן עליכם להיזהר מבעוד מועד. המחלות מועברות במגע ישיר עם היונים אך הן יכולות גם לעבור דרך הלשלשת של היונים ולגרום לאדם לחלות לעיתים במחלות בלתי הפיכות ועל כן הרחקתם מחייבת התייחסות רצינית. התופעות אליהן אתם חייבים להתייחס לאחר חשיפה ללשלשת היונים או ליונים עצמן הן אדמומיות בעור, נפיחות, אלרגיות או קשיי נשימה. שימו לב כי לעיתים גורמי האלרגיה יכולים לעוף באוויר ולהגיע עד אליכם ועל כן חשוב להיות ערניים.