הדברת פרעושים

הדברת פרעושים

פרעושים וקרציות, ללא כנפיים, מוצצים דם של בני אדם, חיות בית וחיות בר. לקרציות ממשפחת עכבישים, שמונה רגליים, גוף ללא פלחים ושלבים לא בשלים שדומים לבוגרים קטנים ואוכלים כמו בוגרים.

פרעושים הינם חרקים אמיתיים, וטפילים רק בבגרותם. לפרעושים בוגרים גוף שטוח קוצני ורגליים חזקות לצורך קפיצות. פרעושים כזוחלים כמו תולעים, ומחפשים מזון באשפה באזור הבוגרים המארחים.

קרציות ופרעושים מזיקים מאוד עקב העקיצות מעצבנות ומציקות ומעבירים מחלות ויראליות, מחלות של ריקטסיה וחיידקים על כן הדברת פרעושים היא פעולת מנע הכרחית.

רבים מבעלי הכלבים והחתולים לא ערים לכך כי חיות המחמד שלהם שמטיילות בחוץ, נדבקות מחיות מחמד אחרות הנגועות בפרעושים וקרציות או ממקומות מרבץ הנגועים בפרעושים וקרציות, ובחזרתם הביתה הן מורידות את הפרעושים על המיטות, השטיחים והבגדים ובכך נוצר מעגל אין סופי של הטלת ביצי פרעושים או קרציות ולאחר מכן גדילת פרעושים וקרציות המסוכנות גם לאדם.

הדברת פרעושים מבוצעת בשילוב שירותי הדברת המזיקים כגון: תיקנים ונמלים, או הדברת פרעושים בחצרות ובשטחים פתוחים.

הדברת הפרעושים איננה פשוטה ודורשת מדביר מקצועי, ההדברה מבוצעת בכל הבית כולל שטיחים וספות שהם מקומות מחייה של הפרעושים, הדברת פרעושים מחוץ לבית מבוצעת ע"י מרסס מנוע בעל עוצמה חזקה ופיזור חומר לשטחים גדולים, המרסס מבטיח שפעולת ההדברה תכסה את כל השטח המטופל ולא תשאיר מקום שישארו בו פרעושים חיים שיוכלו להתפתח ולהתרבות מחדש, כמו כן הדברת פרעושים מבוצעת ע"י חומרי הדברה ההורגים את הפרעושים ומונעים מהביצים להתפתח (מווסת גדילה).


הנחיות לפני ההדברה

לפני שמבצעים הדברת פרעושים חשוב לבצע שאיבת מקומות המרבץ של החתולים/כלבים, הסדקים וכל מקום מסתור אחר של החתולים/כלבים, בעזרת שואב אבק רב עוצמה, הטיפול צריך לכלול: שאיבה, ניעור וחשיפה לשמש של השטיחים, הספות, הכורסאות, המזרנים, ועוד.

רצוי להשתמש בשקיות אבק חד-פעמיות ולמסור אותן למדביר, על מנת לרססן לאחר מכן בחומר הדברה לקטילת הפרעושים והזחלים שישאבו לתוכה.

ההדברה מבוצעת על ידי ריסוס הרצפה, השטיחים והריפודים למיניהם בתכשירים ידידותים לסביבה נגד פרעושים, ביום הריסוס מומלץ ורצוי לשטוף את החתול או הכלב, ולפזר עליהם חומר נגד פרעושים המותאם לחיות מחמד ואפילו לענוד לחיית המחמד רצועה דוחה פרעושים וקרציות.

במידה ומבצעים הדברת פרעושים כמו שצריך עם חומר מתאים המוסת גדילה, המונע מהביצים של הפרעושים להפתח, וציוד מתאים המבטיח כי הריסוס פוזר על כל השטח המטופל, נוכל להנות מבית נקי מפרעושים לאורך זמן.

* לאחר הדברת פרעושים, יש להוציא את בעל החיים בין 12 שעות מהבית.

הדברת פרעושים

כל הריסוסים מבוצעים בחומרים החדישים ביותר וידידותיים לסביבה המאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה.

leaf

החומרים הם ללא ריח (פירתרואידים) ומאפשרים יציאה וחזרה בטוחה לבית לאחר שעתיים בלבד מסיום הריסוס.

leaf

בסיום כל הדברה תקבלו תעודת אחריות (אישור ביצוע) עם הוראות לאחר ריסוס ועם שם החומר שרוסס במקום.