הדברת יונים - נא לא להיבהל...

כאשר אנחנו מדברים על הדברה מיד עולים בעיני רוחנו מושגים כגון ריסוס, רעלים, אבקות כימיות שונות, ריחות חריפים, פגרים... אף שיונים מהוות מטרד ומפגע, ניתן להרחיקן מבלי לפגוע בהן מבחינה פיזית. כאשר אנחנו מדברים וכותבים על הדברת יונים אין הכוונה- חס וחלילה – להרעלתן ולהמתתן אלא לסילוקן, לגירושן, אלא להרחקתן.

אוזן, חברת הדברה מקצועית העובדת לפי נהלים קשיחים וכפופה ומחויבת לתקני איכות ובטיחות קפדניים ומחמירים ביותר, מצמצמת גם במקרים שבהם היא נוקטת בשיטות הדברה שונות את הנזק הסביבתי, אשר בדרך כלל הוא זעום ומזערי ולא אחת אינו מורגש כלל. כאשר מדובר בהדברת יונים לא נגרם כל נזק, ולו גם הקל שבקלים אף לא ליונה אחת.

דברת יונים עלולה לעורר רתיעה וסלידה בקרב רבים מאתנו, אשר בעיניהם יונה היא לא רק סמל לשלום, כשהיא נושאתהדברת יונים במקורה עלה של זית, אלא מייצגת יופי, רוך ותום. לכן חשוב להדגיש שוב ושוב כי לא מדובר בהדברתן אלא בהרחקתן. הרחקת יונים מתבצעת באמצעים פשוטים, דוממים: רשתות, דוקרנים, סלילים קופצניים. אפילו הדוקרנים אינם פוצעים את היונים אלא מונעים מהן אפשרות להתיישב במקום שבו הן אינן רצויות.

הדברת יונים - האם היא חיונית?

ניתן לשער ולהניח במידת סבירות גבוהה, כי לא מעטים מכם היו עדים לנזקים שגרמו יונים, שלא לדבר  על הריח החריף והדוחה של הלשלשת שלהן, המהווה גם מקור זיהום וחולי. גם אם המיית היונים וגרגורן אינם מהווים סיבה מספיקה ומוצדקת לגירושן, הנזק הוודאי הגלום בהיותן נשאיות של טפילים והחיידקים בצואתן לא רק מצדיק אלא מחייב את הרחקתן לאלתר.

לפני שאתם שוכרים את שירותי המדביר המקצועי אתם מוזמנים ליצור קשר עם נציג שירות של החברה. לבד מתשובה לכל שאלה תקבלו מענה מהיר ויסודי לפתרון הבעיה שמטרידה אתכם, מפריע לכם ומהווה מטרד ואולי אף מפגע סביבתי ובריאותי.


הדברת יונים היא אחת ההתמחויות של חברת הדברה ותיקה ומקצועית, אשר הניסיון העצום של אנשיה מאפשר להם לבחור את השיטה ואת החומרים המתאימים ביותר להדברת כל מזיק לפי מידת האפקטיביות של אמצעי ההדברה והימנעות מפגיעה סביבתית. אולי מוזר לדבר על חומרים ידידותיים לסביבה כאשר מדובר בהדברה אבל מדובר בחומרים שאינם מזיקים ומסוכנים לשימוש.