הדברת חולדות

מזיקים לא רצויים

הדברת חולדות באמצעות רעל מבוקר או מלכודת

חשוב לציין שהחולדות אינן חיות מחמד, הן רחוקות מאד מלהיות נחמדות להפך, החולדות הם נשאים של מחלות קשות ומסוכנות, בפרוותן חיים מספר טפילים שהמסוכן שבהם הוא פרעוש החולדה אשר מעביר את מחלת הדבר ואת טיפוס מוריני, יש לציין שלחולדות כושר ריבוי אוכלוסיה גדול בזמן קצר, החולדות הן אגרסיביות, תוקפניות ונשכניות, החולדות גורמות הרס רב למבנים, כבלי חשמל וטלפון עקב הכרסום, לכן יש צורך בטיפול מקצועי ויעיל, למניעת הסכנות לבני-האדם ובעלי-החיים ולמבנים.

הדברת חולדות יכולה להתבצע במספר שיטות: באמצעות רעלים, באמצעות מגוון מלכודות ללכידת החולדות, או באמצעות מכשירים אלקטרוניים, במאמר הבא נסביר לכם בקצרה על כל שיטה ושיטה:

השיטה הראשונה היא הדברת חולדות ע"י מדביר מקצועי ומוסמך העושה שימוש מבוקר ברעלים בתוך מערכות הביוב או הצבתם בתוך תיבות האכלה סגורות ונעולות, שיטה זו בדרך כלל נפוצה במוסדות העוסקים במזון, הייטק, מחסנים ועוד, מאחר ובמקומות אלו יש לבצע הדברה באופן חודשי וקבוע להדברת החולדות ולמניעת התחדשותם, המדביר שמגיע למקום מבצע ביקורת אחת לחודש בכל תיבות האכלה לינטור החולדות וחידוש הרעלים.
יתרונות השיטה: תמיד ישנו רעל במקום במידה והגיעו חולדות עם אספקת הסחורה לבית העסק, ניתן לבצע מעקב וביקורת אחר הופעת החולדות במקום, הרעלים אינם משמידים את החולדה במקום אלה בין 3-5 ימים וזאת משום שחולדות אחרות לא יראו את חבריהם "החולדות" אוכלים ומתים ויבינו שמדובר ברעל.
חסרונות השיטה: תמותה איטית, עד שהחולדה מתה היא יכולה לבצע הרס בלתי הפיך למקום כגון כירסום של כבלי תקשורת ומחשב, כבלי חשמל כניסה לתעלות מיזוג ועוד, סכנה משנית לבעלי חיים אחרים שאוכלים את החולדה לאחר מותה.


השיטה השניה היא הדברת חולדות באמצעות מגוון מלכודות לכידה כגון: מלכודות דבק, מלכודות קפיץ, מלכודות רשת, במלכודות מונח פתיון המושך את החולדות למלכודות ואז לוכד אותם.
יתרונות השיטה: לכידה מהירה של החולדה ומניעת נזקים גדולים,אין חשיפה לרעלים מיותרים, ניתן לבצע את ההדברה באופן עצמאי לחלוטין ללא צורך בהזמנת מדביר ובכך חוסכת כסף וזמן המתנה.
חסרונות השיטה: שימוש במלכודות דבק כרוך במצבי מצוקה, או אפילו כאב, כתוצאה מהניסיון והמאבק הנואש של החולדה לשחרר את עצמה מהמלכודת.


השיטה השלישית היא הדברת חולדות ירוקה באמצעות מערכת אולטרסונית אלקטרונית, הדברה אלקטרונית לא עושה שימוש ברעלים כלל, אלה היא מערכת רמקולים המשמיעה קול בתדר גבוהה, הנמצא מעבר לתחום שמע של בני אדם ובעצמה המפריעה למכרסמים עד כדי מצוקה פיזית הגורמת לו לעזוב את המקום.
יתרונות השיטה: אינה עושה שימוש ברעלים
חסרונות השיטה: קשה לאבחן רמקול פגום, קשה למדוד קול בתדר גבוהה ולכן יש צורך בציוד מיוחד ובבקרה תמידית, לרוב המערכת מותקנת בטור כך שרמקול אחד פגום פוגע בשאר פעילות הרמקולים המחוברים לאותו מעגל. בשטחים גדולים נוצרים שטחים "מתים" מאחר והתדר הגבוהה אינו מגיע. המערכת יקרה מאוד.


המלצה שלנו היא קודם כל לבדוק היטב את הבית או המבנה ולאטום אותו, למי שבונה בית חדש מומלץ להתייעץ עם מדביר לפני ולבצע איטומים כנדרש למניעת חדירה של מכרסמים לבית ובכך לצמצם את היקף ההדברה והנזק שיכול להיגרם, לצערנו המצב כרגע הוא שאין התחשבות בבניה לבעיות מזיקים למינהם ולכן צריך לבצע הדברה במידה ומתגלה נגיעות של חולדות.

אוזן הדברה מבצעת הדברה לחולדות בכל השיטות והפתרונות: הדברה לחולדות ע"י מדביר מקצועי ומוסך הבודק את בעיית החולדות מהשורש, מסייר בבית הלקוח ומגיע לאחר שבוע לבצע ביקורת על העבודה שלו ובדיקת נגיעות החלודות לאחר ההדברה.

כמו כן ניתן לרכוש באתרנו מגוון מוצרים להדברת חולדות ולכידה של חולדות בשימוש עצמאי דרך חנות המוצרים באתר.