הדברה ירוקה

אנו מחפשים כל הזמן לשכלל את השירות שלנו על ידי שירותים חדשים ומוצרים חדשים וכיום הדברה ירוקה, ובכלל עולם ירוק יותר תופס יותר ויותר תאוצה בעולם ובישראל. אוזן הדברה מציעה לכם שיטות הדברה חדשניות ועכשיו גם הדברה ירוקה והדברה אורגנית.

הדברה ירוקה בשרון ובמרכז

 

מה זה הדברה ירוקה?

הדברה ירוקה היא סוג של הדברה המבוססת בעיקר על הרחקת המזיקים משטח לא רצוי ע"י הדברה אלקטרונית או חומרים מרחיקים, ישנה גם הדברה ירוקה ע"י פתיונות צמחיים טבעיים ללא שימוש בחומרים כימיים שונים הנקראת גם הדברה אורגנית, הדברה ירוקה יעילה מאוד להדברת גו'קים, הדברת נמלים, הדברת מכרסמים, הרחקת יונים ועוד...

 

אלו שיטות הדברה ירוקה קיימות?

הדברה ירוקה באמצעות מערכת אולטרסונית אלקטרונית:

הדברה אלקטרונית נחשבת להדברה ירוקה מאחר ולא עושה שימוש ברעלים כלל, אלה היא מערכת רמקולים המשמיעה קול בתדר גבוהה, הנמצא מעבר לתחום שמע של בני אדם ובעצמה המפריעה למכרסמים עד כדי מצוקה פיזית הגורמת לו לעזוב את המקום, הדברה אלקטרונית קיימת למכרסמים כגון: חולדות ועכברים וקיימת גם מערכת לעטלפים.

אומנם מערכת אלקטרונית נחשבת להדברה ירוקה, אבל יש לה כמה חסרונות מאוד בולטים כגון: קשה לאבחן רמקול פגום, קשה למדוד קול בתדר גבוהה ולכן יש צורך בציוד מיוחד ובבקרה תמידית, לרוב המערכת מותקנת בטור כך שרמקול אחד פגום פוגע בשאר פעילות הרמקולים המחוברים לאותו מעגל. בשטחים גדולים נוצרים שטחים "מתים" מאחר והתדר הגבוהה אינו מגיע. המערכת יקרה מאוד, והמערכת טובה בשילוב עם הדברה רגילה ולא לבד, כך היא מצמצת נגיעות מכרסמים אבל ברגע שהתדר לא מגיע לאזור ישנם רעלים במקום.

 

הדברה אורגנית באמצעות חומרי הדברה ירוקים:

חומרי הדברה ירוקה נגד נמלים לדוגמה, הם חומרים טבעיים שרמת הרעילות שלהם נמוכה במיוחד לעומת חומרי הדברה כימיים ולכן הסיכוי בפגיעה של בני אדם ובעלי חיים נמוכה ביותר, לרוב שימוש בחומרי הדברה ירוקה מאושר גם לקהל הרחב וניתן לעשות זאת בעצמנו ללא הזמנת מדביר, אבל חשוב לציין שמאחר ושימוש בחומרי הדברה ירוקה הוא בעל רעילות נמוכה מאוד לעומת הדברה כימית, ההדברה תצליח רק עם הקפדה על בית נקי ללא שאריות מזון מפוזרות המושכות את החרקים, אטימת סדקים בקירות שהם מקומות מחייה לחרקים, מניעה מגידול עשבים בחצר ע"י הדברת עשבים, שימוש בחומרי הדברה ירוקה מתאים בעיקר לשימוש ביתי ולא לעסקים שבהם הנגיעות של חרקים ומזיקים גדולה יותר ושם נעשית הדברה על בסיס קבוע. דוגמא לחומר הדברה ירוקה: הדברת נמלים באמצעות טופג'ל להדברת נמלים באמצעות ג'ל המאושר לקהל הרחב.

 

הדברה ירוקה באמצעות חרקים:

ישנה גם הדברה ירוקה באמצעות חרקים טורפים שמוכנה גם הדברה ביולוגית או הדברה אורגנית, הדברה כזו נפוצה יותר בחקלאות מאחר ושם משתמשים הרבה בחומרי הדברה לצורך פתרון במחלות, ובשנים האחרונות מתחילים לצמצם את חומרי ההדברה ע"י חרקים טורפים הניזונים למשל מכנימות, חשוב לציין שבהדברה כזו צריך להיות מינון מתאים כי אם לחרק הטורף יגמרו למשל הכנימות שמהן הוא ניזון הוא יצטרך לחפש לעצמו מזון אחר שלרוב זה היבול באותו המקום. לרוב מוצרים אורגניים שמשווקים ברשתות השיווק עבור הדברה אורגנית באמצעות חרקים, מוצרים או חומרי הדברה המאושרים למוצרים אורגניים ע"י משרד החקלאות.

הדברה ירוקה באמצעות מוצרים:

חברת אוזן הדברה משווקת מוצרים להדברה ירוקה והדברה אורגנית לשימוש באופן עצמאי, הדברה ירוקה באמצעות מוצרים לא עושה שימוש ברעלים כלל והיא טובה במיוחד: להרחקת יונים, לכידה של עברים וחולדות, הדברת זבובים בחצר ובבית, הדברת כנימות על עצים, את המוצרים להדברה ירוקה הדברה ירוקה וידידותית לסביבהתוכלו לרכוש בקניה מאובטחת באתרינו ולעשות את ההדברה באופן עצמאי לחלוטין:

leaf הדברה ירוקה למכרסמים באמצעות מלכודות דבק ללא רעלים
leaf הדברה ירוקה למכרסמים באמצעות מלכודות קפיץ ללא רעלים
leaf הדברה ירוקה לכנימות וזבובים באמצעות מלכודות דבק צהובות ללא רעלים
leaf הדברה ירוקה נגד מעופפים באמצעות קטלנים חשמליים או חרקנים חשמליים
leaf הדברה ירוקה נגד זבובים באמצעות מלכודות זבובים ללא רעלים
leaf הדברה ירוקה נגד יונים באמצעות הרחקת יונים בשיטות הומניות בלבד.

יתרונות שימוש בהדברה ירוקה

כשמשתמשים בהדברה ירוקה / מוצרי הדברה אורגנית בחקלאות, אנחנו אוכלים ירקות ופירות שנחשפו הרבה פחות לחומרי הדברה "מוצרים אורגניים". בשימוש בהדברה ירוקה בבית לא יהיה צורך שתעזבו את הבית ותוכלו להשאר בבית בלי להסתכן בהרעלה. אם יש בעלי חיים שצריך למצוא להם סידור אחר, ילדים או תינוקות, שימוש בהדברה ירוקה יחסוך לכם את הטרחה, אין צורך לפנות ארונות, מגירות וכו'... חומרי הדברה ירוקה מאושרים ע"י משרד איכות הסביבה לקהל הרחב ואינם מכילים חומרים כימיים ובכך ניתן לבצע הדברה ירוקה באופן עצמאי ללא הזמנת מדביר. הדברה ירוקה לרוב אינה הורגת את המזיק אלה רק מריחקה אותו מבתיכם ומאפשרת לו להמשיך לחיות במקום אחר, בשימוש בהדברה ירוקה שכן הורגת את המזיק, הרעילו לאדם או לחיית המחמד היא אפסית.

חסרונות שימוש בהדברה ירוקה

כשמשתמשים בהדברה ירוקה, ההדברה נעשית יותר ממוקדת לבעיה הספציפית באותו רגע ובאותו מקום שהמזיק הגיע אליו לעומת הדברה כימית ידידותית לסביבה שמאפשרת מניעה לאורך זמן ומגיע לשטחים גדולים יותר שרק מחכים למזיק שיגיע, שימוש בחומרי הדברה ירוקה מחזיקים לזמן קצר יותר מאחר ומדובר לרוב בג'לים המתייבשים לאחר תקופה קצרה ונדרשים לתחזוקה מתמדת, הדברה ירוקה חייבת להיות משולבת עם סגירת סדקים וניקיון הבית באופן מתמיד לעמות הדברה כימית שחודרת לאותם סדקים שבהם המזיקים חיים ובכך ממגרת את הבעיה מיסודה, כמובן שלעיתים אנחנו מבצעים הדברה באופן נקודתי כגון הדברת מכרסמים ולכן אין בעיה לשים מלכודות דבק ירוקות להדברה נקודתית, בריסוס תיקנים ונמלים ובמיוחד בכניסה לבית חדש, מעבר לבית חדש מומלץ לבצע ריסוס כימי ידידותית לסביבה ללא ריח למניעת מזיקים לאורך זמן.

הדברה ירוקה ולהתראות למזיקים

כמו כן אוזן הדברה עוסקת בהדברה במפעלים וגם בבתים ודירות ע"י מדביר מקצועי העושה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, שימוש בחומרים ירוקים ללקוחות שלא יכולים או לא רוצים לבצע הדברה באופן עצמאי ומעונינים להיפטר מכל מטרד, מבלי להגיע למצב של הזנחה סביבתית מסוכנת. זאת ההזדמנות לציין שלא רק חולדות, יונים או ג'וקים הם מטרד, אלא גם כיני יונים, פרעושים (במיוחד דירות עם כלבים וחתולים), זבובים ועוד. חברות ענק ישראליות כמו רשתות מזון, מסעדות, גופים ממשלתיים ועוד, כבר נהנים ממטבחים נקיים, משטחים ללא פרעושים ובכלל חיים ללא עקיצות, מחלות והתגרדויות.

 

לרכישת מוצרי הדברה ירוקה