הדברה ברמת השרון

  הדברה ברמת השרון

סוף החורף הוא הזמן האידיאלי להזמנת הדברה ברמת השרון. עליית הטמפרטורות ההדרגתית מסמנת את הופעתם הקרבה של המזיקים השונים: תיקנים ומקקים (ג'וקים), יתושים, זבובים, נמלים, טרמיטים, קרציות ופרעושים, זוחלים ומכרסמים, ואפילו ציפורים. ריבוי הצמחיה ברמת  השרון, יחד עם הקרבה לשטחים פתוחים ושדות, מבטיחים את הופעתם של המזיקים השונים, וכדאי להיערך לכך מראש. חברת אוזן הדברות, מספקת שירותי הדברה לכל סוג המזיקים: הדברת חרקים, הרחקת יונים, הדברת חולדות ועכברים וכו', ומומחי החברה ממליצים על מספר פעולות שיש לבצע בכדי להימנע מהזמנת הדברות תכופה.

להיערך מראש

כאשר נערכים מראש להופעת המזיקים השונים, ניתן לבצע הדברה מקצועית מרוכזת פעם בשנה בלבד, רצוי בסוף החורף או תחילת האביב, כך שאין צורך להזמין הדברות שונות שוב ושוב  לאורך הקיץ והשנה כולה. אם אכן נערכים מראש, ומזמינים שירותי הדברה מקצועית, ולאחר ההדברה מקפידים על ביצוע הוראות המדביר, תוצאות ההדברה יישמרו לאורך כל השנה.

שמירה על ניקיון מונעת אסון

בהנחה שאכן הזמנתם שירותי הדברה ברמת השרון, יש פעולה נוספת, מלבד שמיעה להוראות המדביר, שיש לבצע בכדי למנוע את הצורך בהדברות והיא – ניקיון. ההקפדה על הניקיון היא הפעולה החשובה ביותר שיש לבצע בכדי למנוע את הופעת המזיקים השונים, מחרקים ועד מכרסמים וציפורים. כל המזיקים נמשכים לשיירי המזון שלנו, ואפילו הפרעושים, הקרציות והטפילים השונים, מגיעים עם המזיקים האחרים הנמשכים למזון. שמרו את המזון באריזות סגורות הרמטית, רצוי במקרר, נקו את השיש ומשטחי האכילה לאחר השימוש, ולפחות  פעם ביום עם חומר ניקוי ייעודי להרחקת מזיקים, והקפידו על טיאטוא הרצפה מפירורים ושטיפתה התכופה, בעיקר בחודשי הקיץ.

תחזוקת שוטפת

פעולה פשוטה אך חשובה נוספת העשויה למנוע את הופעת המזיקים היא הקפדה על תחזוקה שוטפת של הבית. מומלץ לבצע את התיקונים הנדרשים בבית באופן מיידי ולא לדחותם, שכן כל מרזב חלוד ורעוע, צנרת מרקיבה או שקע חשמלי שאינו מקובע היטב למקומו עשויים להוות מצע נוח להשתכנות מזיקים שונים, והפיכתם לקן נוח בקרבת ביתכם או בתוכו. כאשר מקפידים על תחזוקת הבית יש הרבה פחות צורך לקרוא לשירותי הדברה ברמת השרון, או בכל מקום אחר.

 מתגוררים בכפ"ס, נתניה, הרצליה והסביבה? מעוניינים בשירותי הדברה ברמת השרון? ניתן למנות מגוון רחב של מזיקים שונים ששכיחותם אופיינית לכל רחבי הארץ, כדוגמת מכרסמים, תיקנים, נמלים ויונים, בעוד שניתן למצוא גם מזיקים שקיימים בריכוזים גבוהים יותר באזורים מסוימים בארץ כמו מטעים, יערות, גידולים חקלאיים, פרדסים ושטחים פתוחים, בהם עכברי שדה, חולדות ונחשים.

ישנם גם מזיקים שמופיעים ופוגעים באופן נקודתי ולעתים אף הרסני כדוגמת מזיקי העץ למיניהם, שהידועים והנפוצים שבהם הם תולעת הליקטוס, היקרונית והטרמיטים, המחייבים הדברה באיוד. קטגוריה נוספת של מזיקים המצריכים טיפול מקצועי בהדברה במקרים של בעיה מפושטת ורחבת היקף היא קטגוריית הפרעושים, הקרציות ופשפשי המיטה האופייניים על פי רוב בבתים המחזיקים בחיות מחמד.

הדברה בחנויות ברמת השרון

חוק המדבירים החדש

מחברת אוזן הדברה, הנחשבת לחברה הוותיקה והגדולה ביותר לשירותי הדברה ברמת השרון ואזור השרון בכלל לחנויות,סופרמרקטים,דירות,וילות ושצ"פים. הצוות המקצועי מוסר שבשנת 2016 נחקק חוק המדבירים החדש, שמטרתו היא הסדרת העיסוק בהדברה תברואתית. החוק מדרג מחדש את רישיונות ההדברה לשלוש רמות שונות של מקצועיות שהן מדביר בדירות, בשטח פתוח ואו מבנים ומדביר באיוד.

 

בעל מקצוע המחזיק ברישיון "מדביר בדירות" רשאי לעסוק בהדברת דירות מגורים ומשרדים קטנים בלבד, בעוד שמדביר במבנים ובשטח פתוח יכול על פי חוק לבצע הדברה מכל סוג למעט הדברה באיוד. מדביר באיוד, לעומת זאת, מסווג בדרגת המומחיות הגבוהה ביותר ורשאי לעסוק בכל סוגי הדברות. חשוב להדגיש שהמחוקק מטיל את האחריות להעסקת מדביר מוסמך על מזמין ההדברה.

 

פתרונות ומוצרים לטיפול במפגע בשיטת "עשה זאת בעצמך"

לפיכך, בין אם מזמינים חברת הדברה ברמת השרון או בכול מקום אחר ברחבי הארץ, חובה לוודא שהיא מחזיקה ברישיון הרלוונטי מטעם המשרד להגנת הסביבה, ובפרט כשהדבר נוגע להדברה באיוד. באופן כללי, השוק מציע כיום אינספור פתרונות ומוצרים לטיפול בבעיות של מזיקים שונים, ובחלק לא מבוטל מהמקרים אכן ניתן לטפל במפגע בשיטת "עשה זאת בעצמך".

 

לדוגמה, פיתיונות ג'ל מסוג "טורפדו" שאפקטיביים מאוד ומותאמים להדברת כול סוגי התיקנים, או פיתיונות משיכה ומלכודות לעכברים וחולדות. ניתן למצוא פתרונות לטיפול באופן עצמאי גם בנוגע לבעיה של נמלים, יתושים, חרקים מעופפים שונים ומזיקי גינה, אך בכול מקרה חשוב לוודא בטרם הרכישה שהמוצר שנבחר אכן מאושר ליישום מטעם המשרד להגנת הסביבה.