ג'וקים - המזיק הביתי העולמי

הדברת ג'וקים עם פתיון ג'ל מקצועי טורפדוג'וקים (תיקנים) הם מכה עולמית, ואין מקום בעולם בו הם אינם חיים, בעיקר בקרבת האדם. הג'וקים מוצאים את ביתם בחריצים בקיר, ומנצלים את כל הטוב שנותן להם האדם - מים, מזון ומחסה. ישנה בדיחה שאומרת שהם ישרדו גם שואה גרעינית. מומחי חברת אוזן הדברות, המעניקה שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים, כולל הדברת מכרסמים, הרחקת יונים, הדברת צרעות, דבורים, וכמובן הדברת תיקנים ומקקים ועוד, מספרים כל מה שצריך לדעת על ג'וקים.

בישראל ניתן למנות למעלה מ- 20 סוגים שונים של תיקנים, כשהנפוצים ביותר שבהם הם התיקן המזרחי, תיקן הבתים (תיקן הפסים החום), התיקן הגרמני והתיקן האמריקני. התיקן האמריקני גדול באופן משמעותי ביחס לעמיתיו הגרמנים והמזרחיים, בעוד שהתיקן הגרמני עמיד יותר לחומרי הדברה בהשוואה לתיקנים האחרים שהוזכרו כאן.

איך נולד גו'ק?

ג'וקים מתמקמים, כאמור, בחריצים בקירות הבית, שם נקבות הג'וק מטילות ביצים בקבוצות, בתוך תיק בצורת קפסולה. הנימפות הבוקעות מהביצים דומות לג'וקים הבוגרים, אך הן נטולות כנפיים. הן הנימפות והן התיקנים הבוגרים יודעים לטפס בזריזות על כל דבר. התיקנים פעילים בעיקר בלילה, כשאת רוב שעות היום הם מעבירים במחבוא בקיר. היותם פחדנים גדולים תורם להשרדותם בכך שמרחיק אותם מהאדם, והעובדה שהם אוכלים הכל ומתרבים מהר מקשה מאוד על ההפטרות מהם.

מה רע בג'וקים?

מעבר לעובדה שרוב האנשים נגעלים מג'וקים, מה בעצם כל כך רע בהם? ג'וקים, נכללים בקבוצה הנקראת "מזיקים" ולא בכדי. בדומה לשאר "חבריהם" המזיקים, הם נושאים מחלות וזיהומים שונים, בעיקר בשל החיים בביוב ובאשפה, ואת המחלות הללו הם מעבירים אלינו. בנוסף, האכילה שלהם הורסת מסמכים, מזון ועוד, והם מזהמים כל דבר שהם באים איתו במגע.

איך נפטרים מג'וקים?

אם רוצים להיפטר מג'וק אחד ניתן לרסס אותו בתכשיר ביתי כלשהו. אם לוקחים בחשבון שכל משפחתו נמצאת מעבר לקיר והיא תגיע בשלב מסוים, ומוסיפים לכך את העובדה שהתכשירים הביתיים רעילים גם לאדם, המסקנה היא חד משמעית- יש להיעזר בתכשיר הדברה מקצועי "טורפדו" המאושר ע"י המשרד לאיכות הסביבה.

סובלים מבעיה של ג'וקים? מחפשים פתרונות ותכשירים אפקטיביים להדברת תיקנים? אם לא דיי בכך שעונת הקיץ חמה והבילה, שהרי היא ידועה כעונת התיקנים. מדובר החרקים מעוררי חלחלה שגורמים לרבים מאיתנו תחושות מעורבות של פחד, גועל ולעתים אף אימה. המומחים מבית אוזן הדברה מציינים שנקבת התיקן נוהגת להטיל ביצים בקפסולות דמויות תיק ומכאן מקור שמם "תיקן" על כן מזרק "טורפדו" מפתה את הג'וק שמגיע במגע איתו ומחסלו.

איך עושה מדביר

מדביר מקצועי ידע לזהות את סוג התיקן, ולהתאים את ההדברה לבעיה באופן אופטימלי. בנוסף, ישתמש המדביר בחומר שהג'וק נושא עימו אל הקן כך שהוא מדביק את כל אחיו הג'וקים, וממית את כולם. ודאו כי חברת ההדברה פועלת תחת פיקוח המשרד לאיכות הסביבה ומשתמשת בחומרים נגד ג'וקים שהם בטוחים לאדם ולסביבה. בהצלחה!

טורפדו- פיתיון ג'ל

ישנם כיום בשוק אינספור מוצרים להדברת ג'וקים באופן עצמאי, שאחד היעילים והמומלצים שבהם הוא "טורפדו", פיתיון ג'ל המכיל רעילות אפסית, ידידותי לסביבה ומאושר לשימוש מטעם המשרד להגנת הסביבה. מדובר בתכשיר עם אפקט שרשרת היעיל כנגד כול סוגי הג'וקים, לרבות התיקן הגרמני.

הפיתיון מושך אליו מקקים, ולאחר שאלו באים איתו במגע וניזונים ממנו, החומר מועבר באמצעותם אל הקן, ובכך מוביל להשמדת הקן כולו. השימוש בפיתיון הטורפדו נטול ריחות ואינו מצריך יציאה מהבית או פינוי כלים. עם זאת, במקרים שבהם מדובר בתופעה חמורה ומפושטת, רצוי להסתייע בשירותיה של חברת הדברות מקצועית ומנוסה, הפועלת ברישיון ומחזיקה בהיתר מטעם המשרד לאיכות הסביבה.