איוד עץ / תולעי עץ

איוד תולעי עץ באמצעות גז

תולעי עץ, הם תולעים קטנות מאוד, תולעי עץ פוגעים ברהיטים ובמשקופים. לקבוצת תולעי העץ משתייכות הליקטוס והיקרונית. הביצים אשר מוטלות ע"י תולעי עץ לסדקים של העץ, לא ניתנים לראיה בעין בלתי מזוינת. תולעי עץ נותים לשתמש בעץ כמקור מזון או כבית, תולעי עץ בדרך כלל שורצים בעץ רך כמו עץ אורן.

איך מזהים שיש נגיעות של תולעי עץ?

ניתן להבחין בתולעי עץ בבית ע"י רעשי רשרוש הבוקעים מהעץ, סימני נסורת או אבקה דקיקה על הרצפה או חורים קטנים ברהיטים ובמשקופים שמגיעים לאחר כרסום מומשך של תולעי העץ.

 

איך תולעי עץ נכנסו לביתי?

בית הגידול הטבעי של תולעי עץ הוא עץ ועצים, במידה ורכשתם רהיט חדש שמקורו בעיקר מהמזרח, יש סיכוי שבמוצרי עץ אלו ישנן תולעי עץ או ביצים, אשר צפויים לעבור מרהיט אחד למשנהו. למרות שברגע שמגיע מכולה לישראל, המכולה עוברת תהליך איוד ע"י גז לתולעי עץ עדיין יש סבירות שנשארו ביצים בתוך הרהיטים או שהאיוד לא הצליח עקב ריבוי רהיטים בשטח גדול. במידה וגילתם שיש אצלכם תולעת עץ, יש לפנות למומחה לאיוד מזיקי ריהוט ולבצע איוד לאותו רהיט נגוע. במידה ואתם מתכוונים לקנות רהיט חדש מומלץ לברר בחנות הרהיטים שאכן הרהיטים עבור תהליך איוד נגד תולעי עץ והאם הם נותנים על כך אחריות.

 

כיצד מבוצעת הדברה לתולעי עץ?

חברת אוזן הדברה מבצעת איוד לתולעי עץ, האיוד מבוצע במקום סגור כאשר מוחדר גז לתוך החלל הסגור. הגזים שמוחדרים בתהליך האיוד חודרים לגוף החרק דרך נשימתו ועד לקטילתו של החרק. מקום האיוד חייב להיות אטום ולמנוע את דליפת הגז שבתוך חלל האיוד למשך כ 10 ימים. לחברתנו יש מבנה המותאם לאיוד רהיטים כגון: איוד כיסא, איוד שולחן, איוד מזנון או כל פריט אחר מעץ, כמו כן החברה מגיע לבית הלקוח לביצוע איוד למשקופי דלת, איוד אולמות כדורסל ועוד... לרוב אין אחריות על ביצוע הדברה לתולעי עץ מאחר והטיפול נשעה רק על הרהיט שהלקוח הביא ולא על כל הרהיטים בבית, אבל אפשר לציין שלאחר הדברה, באופן מוחלט באותו רהיט אין יותר תולעי עץ.

האיוד מבוצע ע"י מדביר מוסמך בלבד לתולעי עץ
המדביר לאיוד בחברת אוזן הדברה הינו רון אוזן - מס'' היתר: 1271 לאיוד בלתי מוגבל.