מכרסמים
לתיאום פגישה

מכרסמים

ניתן להיפטר מהם

הדברת מכרסמיםלא נעים לצאת בבוקר מחדר השינה ולהיתקל בעכבר או בחולדה – שני המכרסמים הרווחים ביותר בארצנו הקטנטונת. לא נעים גם להיות בעלים של גן אירועים, ובדיוק כשמגיעים לקוחות פוטנציאליים החושבים לקיים את האירוע שלהם במקום ועושים סיור על הדשא המטופח, מציצות עליהם עיניים מפוחדות של עכבר טועה ותוהה. ואם התחלנו בדוגמאות שכאלה, תארו לכם שאתם בעלי מסעדה. אחד הלקוחות ניגש לשירותים הנמצאים קצת אחרי המטבח הפתוח. כשהוא מציץ אל עבר הלהבות הרוחשות במטבח – הוא נחרד לראות לנגד עיניו חולדה או עכבר גדול. אלה בדיוק הסיבות שבגללן, לצערנו, לעתים אין דרך אחרת מאשר לבצע הדברת מכרסמים מקצועית, על מנת לוודא שהם לא יגיעו למקומות לא רצויים.

הדברת מכרסמים נעשית באמצעות חומרי הדברה מורשים ואביזרים נלווים ללכידת מכרסמים: מלכודות קפיץ למכרסמים, מלכודות דבק מקצועיות המתאימות לכל סוגי המכרסמים כולל חולדות גדולות. אוזן הדברה מבצעת הדברת מזיקים ומכרסמים בדירות ובבתים פרטיים, וכן מבצע הדברה למכרסמים עבור לקוחות מוסדיים על בסיס שרות חודשי וקבוע למיגור תמידי של בעיית המכרסמים.

סוגי מכרסמים

בישראל, כאמור, המכרסמים הנחשבים למזיקים הינם העכברים והחולדות. העכברים נחלקים ל-3 זנים: עכבר הבית, עכבר השדה ועכבר מצוי, והחולדות נחלקות ל-3 סוגים – החולדה הנורווגית, חולדת החוף והחולדה המצויה. גם העכברים וגם החולדות ניזונים משיירי מזון וממזונם של בעלי החיים שלנו, ובדרך כלל נמצא אותם בביובים, במחילות ובמצבורי אשפה למיניהם.

הדברת מכרסמים - השיטות

הדברת מכרסמים יכולה להתבצע במספר שיטות, כששיטת העבודה היא זהה: הבאת המכרסם באמצעות פתיון מסוים למקום בו ימצא אוכל שהוא אוהב, אוכל שמכיל רעל. את האוכל המורעל שמים או בתיבות האכלה מיוחדות הנעולות באמצעות מפתח. התמותה של המכרסם שאכל רעל היא רק לאחר כמה ימים. מאחר וברעל משתמשים בדרך כלל במקומות בהם ריכוז המכרסמים גדול במיוחד, על מנת שהמכרסמים לא יקשרו בין האכילה לבין התמותה.

מכרסמיםהסיבות להדברת מכרסמים

כאמור, פעמים רבות הדברת מכרסמים כוללת גם הדברת עכברים, שלפעמים נתפסת כאכזרית במיוחד. הרי עכברים הם "החיה החמודה הזאת שהילדים מאוד אוהבים ללטף...". אז, נכון שעכברים, חלקם לפחות, נראים חמודים ולא מזיקים, אולם בפועל הם יכולים להזיק עד מאוד. כך למשל, הם יכולים לכרסם ביבול בשדות חקלאיים, להשאיר בשדות אלה גללים היכולים לזהם את המזון שמגיע אלינו וכן להעביר טפילים אותם הם נושאים על גבם – למזון שלנו. אלה הסיבות העיקריות לכך שכדאי לבצע הדברת עכברים הנמצאים בשדות חקלאיים ובכל מקום שיכול להיות בו מזון שיגיע אל פינו: גני אירועים, מסעדות וכד.

 

x