הכל על יתושים / יתוש הנמר האסיאתי
לתיאום פגישה

הכל על יתושים / יתוש הנמר האסיאתי

קוטל יתושים

מי מאיתנו לא סובל מיתושים? והיה מוכן לעשות הכל אבל הכל שהילדים שלו ובני משפחתו לא יעקצו מיתושים. לצערנו כל משפחה סובלת היום מיתושים בתוך הבית ומחוץ לבית, לא פעם ולא פעמיים קרה לנו שרצינו לצאת קצת בקיץ למרפסת בחצר ומיד חזרנו לבית בגלל התקפת יתושים, היתושים תוקפים אותנו בעיקר בחשיכה בשעות הלילה מאחר וזה הרבה יותר נוח לתקוף מישהו שהוא ישן ומאחר שבשעות היום היתושים נחים במקומות מוצלים או מחפשים מקורות מים עומדים לבצע בהן את דגירתם. כמובן שמי שעוקץ אותנו היא היתושה מאחר והיתוש הוא צמחוני.

 

הדברת יתושים:

 

בגדול אין הדברה ליתושים אלה יותר דרכים שניתן לבצע על מנת למגר כמה שאפשר את דגירת היתושים באזור מחייתנו. הסיבה שאין הדברה ליתושים היא מאחר והיתושים חיים באוויר בתעופה וכל חומר הדברה הן אם זה באמצעות ארוסליים והן הם זה באמצעות חומרי הדברה של מדבירים יקטלו רק את היתושים הנמצאים כרגע בסביבה אבל לא ימנעו מחדשים להגיע לאחר שעה למקום, הדברה ליתושים נעשית בדרך כלל במקומות הדגירה שלהם למניעת הדגירה, אבל לפני שמבצעים הדברה כלשהי וסתם מבזבזים כסף, להלן מספר טיפים שיאפשרו לכם להקטין משמעותית את בעיית היתושים בבית או בחצר:

קוטל יתושים

 

דרכי מניעה:

תחילה יש לאתר מקורות מים עומדים כגון: אדניות עציצים, כלי נוי שנמצאים בחצר והתמלאו ממי גשם או מהשקייה של הגינה, שלוליות ועוד מקורות מים עומדים, לבעלי גינה במיוחד עם מערכות השקייה אוטומטיות, יש לבדוק שהאדמה לא לחה יותר מידי וכי הכיוון של זמן ההשקיה ארוך מידי, ואז יש ליתושים את כל התנאים לבצע דגירה אצלכם בחצר, בגינה, על דשא ועוד, חשוב להשקות את הגינה בצורה מבוקרת.

בתוך הבית יש להתקין רשתות בכל החלונות ומומלץ גם בדלת הכניסה ובכך לצמצם משמעותית מאוד את כניסת היתושים לביתכם, ניתן להתקין ולהפעיל מאווררים בפרגולות או מזגנים בחדרים, יתושים מתקשים לעוף ברוח. לסובלים קשה מיתושים מומלץ אפילו להשתמש בחומר לדחיית יתושים.

 

קוטל יתושים חשמלי לקטילת יתושים:

חשוב לציין שכל קוטל יתושים חשמלי הנמכר ברשתות השיווק המוצג כקוטל יתושים, הוא אומנם קוטל את היתושים המגיעים במגע עם גריל הקטילה של המכשיר, אבל הם לא נמשכים לקוטל יתושים בגלל שיש לו נורות אולטרה סגולות, היתושים נמשכים בעיקר לפחמן דו-חמצני (CO2) המתנדף בתהליך הנשימה שלנו, כמו גם לחומרים הנמצאים בזיעה (חומצת החלב) ועוד מאות תרכובות אחרות, ולכן אנחנו יכולים להיות מופתעים לפעמים מדוע היתוש עקץ את אחד מבני המשפחה בעוד ששאר האנשים שהיו בחדר לא נעקצו כלל, זאת מאחר שאין שני בני אדם הזהים בריח גופם.

 

עד היום מבצעים מחקרים מעמיקים לגלוי משהו עובדתי ומדעי שגורם ליתושים להימשך והאמת היא שעד היום איננו יודעים אילו ממאות התרכובות הנדיפות שאנו מפזרים סביבנו גורם ליתושים להימשך אלינו, ברגע שימצאו מה מושך באופן מחולט, משם זה כבר לא בעיה לפתח מכשיר (קוטל יתושים) המושך וקוטל את היתושים, עד שימצאו, בינתיים יש את כל המוצרים האמיתיים שנמכרים בשוק  תחת מיתוג של דחיית יתושים כגון: תכשירים למריחה על הגוף, לפידים עם שמן לחצר, מכישירים חשמליים לשקע החשמל הביתי המוצאים ריח ועשן ע"י טבליות או נוזל ועוד ועוד...

חברת אוזן הדברה משווקת קוטלי זבובים שבינהם גם קוטל יתושים חשמלי, אבל חשוב לציין כפי שנאמר קוטל יתושים, מושך רק סוג אחד של יתוש (יתוש הקולקס) ואת שאר היתושים קוטל היתושים יהרוג במידה והיתוש יגע בגריל הקטילה.

 

יתוש הנמר האסיאתי:

יתוש הנמר האסיאתי הגיע לאזור השרון: כפר סבא, הוד השרון, רמת השרון והרצליה ואתם סובלים ממנו כמו כולנו, להלן כמה דברים שצריך לדעת על יתוש הנמר האסיאתי:

יתוש הנמר האסיאתי תוקף בשעות היום לעומת היתושים האחרים התוקפים בשעות הלילה, והוא נמצא מחוץ לבית בגינות הפרטיות שלנו. במדינות אחרות בעולם יתוש הנמר האסיאתי מעביר מחלות כגון: קדחת הנילוס, בארץ לא ידוע כרגע על העברת מחלות ע"י יתוש הנמר האסיאתי. יתוש זה מתפתח גם בתוך עציצים, אדניות ובכל מקום שיש מים עומדים. יתוש הנמר האסיאתי התשפט בעולם באמצעות צמיגים משומשים המיובאים מאסיה מאחר ובדפנות הצמיגים ישנם מים עומדים הטובים לדגירת יתוש הנמר האסיאתי.

יתוש הנמר האסיאתיהדברת יתוש הנמר האסיאתי:

גם כאן אין הדברה ממשית ליתוש הנמר האסיאתי אלה הדרך העיקרית להדביר את היתוש היא על-ידי ביצוע פעולות מניעה לדגירת יתושים ובפרט יתוש זה. הדברה נדרשת כנגד יתושים בוגרים במקרים של נוכחות רבה מאוד של יתוש נמר האסיאתי, ההדברה אינה בה המקום פעולות המניעה אלה בנוסף כחיזוק, על מנת להימנע מדגירה נוספת.

דרכי מניעה:

כמו בשאר היתושים גם כאן יש צורך להימנע מהשקיית ייתר בגינות, ריקון מים הקיימים בתחתיות עציצים, אדניות ושאר כלי נוי הנמאים בגינה, ניקוז מים עומדים ממרזבים סתומים. ניתן להשתמש בתכשירים דוחי יתושים על הגוף להפחתת מספר העקיצות בעת שהיה מחוץ לבית: בגינה או בחצר.

חדש באוזן הדברה:

ריחנית - תכשיר אורגני גרגרי ריחני, המונע הגעה של יתושים, מסייע גם בהרחקת יתוש הנמר האסייתי. גם מבשם וגם חוסם -  התכשיר מפיץ ריח נעים לסביבה וגם דוחה את היתושים מלהגיע, אופן הישום קל ופשוט, ניתן להשתמש בתכשיר גם בתוך הבית וגם מחוץ לבית. לרכישה לחץ כאן.

x