לתיאום פגישה

איך נפטרים מיונים?

 אומרים שיונים מביאות את השלום, אבל כל מי שעוסק בהדברת מזיקים יודע לספר כי יונים, וגם ציפורים אחרות, מביאות איתן מחלות שונות, טפילים, כינים, ועלולות להוות מפגע של זוהמה וסירחון.

יהושע אוזן, מנכ"ל חברת אוזן הדברות, ואחד מבעלי המקצוע הותיקים והמוערכים בתחום הדברת מזיקים בארץ, חולק איתנו מנסיונו בהרחקת יונים, ואיך עושים זאת מבלי לפגוע בהן.

  יונים

 

יונים כבעיה

למי שלא נתקל ביונה שקיננה על אדן חלונו נראה מוזר לעיתים שמתייחסים ליונה כאל מטרד, אך מי שזה קרה לו פעם אחת, מבין מייד על מה מדובר. יהושע אוזן מספר על משפחה שהזמינה שירותי הדברה בכפר סבא מכיוון שמצאו שיונים החלו לבנות קן בגומחה שמצאו בקיר ביתם, על יד חלון חדר השינה.

המשפחה ביקשה את חברת ההדברה להגיע בדחיפות ולהרחיק את היונים באופן מיידי כך שלא ישובו עוד, מבלי לפגוע בהן, כמובן, מכיוון שבשנה קודמת קיננו יונים באותו מקום ממש. הרעש לא נתן להם מנוח והריח הרע הקשה עליהם את פתיחת החלון. הם לא עשו דבר כיוון שלא רצו לשבור את הביצה שבקן. לאחר שבקע הגוזל המטרד רק החמיר, וכשהוא בגר ועף מהקן, הם סילקו את הקן וחשבו שבזה נגמרה הבעיה. הם לא היו מוכנים לעבור זאת שוב וביקשו שנרחיק את היונים לפני שתוטל הביצה.

מה בין הרחקה להדברה?

הדברות הן הריגת המזיקים, ואילו הרחקה, פשוטה כמשמעה, מניעה מהמזיקים להתקרב, או במקרה הזה- לקנן. יהושע אוזן מספר בצחוק על אדם שהזמין הדברה בהרצליה והתעקש כי הוא רוצה הדברת יונים. לקח לנו הרבה זמן להסביר לו כי את היונים לא מדבירים אלא מרחיקים וכי אנו נמנעים מלפגוע בהן.

איך מרחיקים יונים?

ישנן עשרות דרכים להרחיק יונים, החל בשיטות עממיות כמו מובייל דיסקים, תליית שקיות ניילון, שימוש בבקבוקי מים שקופים, הצבת עורבים מפלסטיק ועוד. רוב השיטות האלה עובדות לזמן קצר בלבד כיוון שהיונים לומדות ממה יש להיזהר.

 

 

 

חברת אוזן הדברות משתמשת אך ורק בשיטות הומניות : רשתות יונים, סליל קפיצי ודוקרנים, כולם כלים המונעים מהיונים את הנחיתה במקום, ללא פגיעה פיזית. ברוב המקרים אנו ממליצים על הזמנת בעל מקצוע אך ישנם גם מקרים חריגים וניתן לרכוש קיט להתקנת סליל דוקרני להתקנה עצמאית.

x