לתיאום פגישה

זיהוי מזיקים

 
תמונה של -

פקודת בריאות העם של המשרד להגנת הסביבה מגדירה מזיקים כבעלי חיים שעלולים להעביר לאדם מחלות ו/או להוות מטרד ישיר ו/או בלתי נסבל. בין המזיקים הנפוצים ביותר בחצרות, דירות ובשטחים פרטיים ניתן למנות את המכרסמים כגון החולדות והעכברים, וכן את החרקים בהם התיקנים, הקרציות, הפרעושים, כמו גם הפסוקים, זנב זיפיים והעש.

 

המומחים של חברת אוזן הדברה, חברה מובילה המתמחה במתן שירותי הדברה בנתניה, חדרה, כפר סבא והסביבה, מסבירים שבמקרים שבהם מדובר במפגע נקודתי ומצומצם מבחינת כמות המזיקים או היקף השטח הנגוע, אזי ניתן לטפל במפגע באופן עצמאי, אם באמצעות פעולות סניטציה, שימוש במלכודות ו/או תכשירי הדברה המיועדים ומשווקים לציבור הרחב.

 

מפגעי מזיקים בשטחים ציבוריים

מבית אוזן הדברה מוסיפים שבמידה והטיפול העצמי במזיקים לא הצליח לפתור את הבעיה ו/או שמדובר במפגע נרחב היקף, מומלץ להסתייע בחברה לשירותי הדברה. עם זאת, בטרם ההסתייעות בשירותיה, יש לוודא שהחברה מחזיקה בהיתר בר תוקף מטעם המשרד להגנת הסביבה.

 

המזיקים הנפוצים על פי רוב בשטחים ציבוריים הם הזבובים, היתושים, הצרעות החולדות והעכברים. בנסיבות הללו של מפגעי מזיקים בשטח ציבורי, האחריות למניעה והדברת מזיקים מוטלת על העירייה או הרשות המקומית, ואליה יש לפנות כדי לדרוש שתטפל במפגע.

 

במקרים שבהם הרשות המקומית איננה מטפלת בבעיה על אף פניות חוזרות, או שהבעיה לא נפתרה למרות הטיפול מצדה, ניתן לפנות בתלונה אל מרכז הלחימה במזיקים שבמשרד להגנת הסביבה.

 

הכול על תופעת תולעי העץ

אחד מהמזיקים הנפוצים בבתים ושעלולים לפגוע ולגרום לנזק מוחלט לרהיטים ולמשקופים הם חרקים קטנים מסדרת החיפושיות המשתייכים למשפחת הליקטוס והיקרונית. החיפושיות הללו שמכונות בשפה העממית "תולעי עץ" הן באורך של 20 מילימטרים וצבען חום בהיר.

 

העץ מהווה את בית הגידול של תולעי העץ, והן עלולות להימצא ברהיטים שמקורם במזרח הרחוק. מבית אוזן הדברה מציינים שכל מכולת רהיטים שמגיעה לישראל מחויבת לעבור תהליך של איוד, אולם במצבים מסוימים קורה שהאיוד אינו מצליח לקטול באופן מלא את תולעי העץ.

 

הסממנים להימצאותן של תולעי העץ כוללים חורים קטנים במשקופים וברהיטים בעקבות כרסום ממושך, סימני נסורת ורעשי רשרוש אשר בוקעים מהעץ. במידה וגילתם בביתכם תולעי עץ, מומלץ לפנות במוקדם ככל האפשר לחברה שמתמחה באיוד מזיקי ריהוט.

 

x