לתיאום פגישה

צרעות נוטות לבנות את קינן בסמוך למגורי אדם והן נמנות ברשימת המזיקים בשל היכולת שלהן לעקוץ ולגרום לתגובות מסכנות חיים אצל אנשים אלרגיים, ובשל נוכחותן במקומות מסתור כמו ארגזים, סדקים ופתחים קטנים בקרבת בני אדם. ניתן להיפטר מצרעות בקלות על ידי הדברת צרעות מקצועית ויסודית. צוות המומחים של אוזן הדברה, החברה המובילה להדברת מזיקים בישראל, מספר על סוגי הצרעות השונים ועל הדרך המומלצת להיפטר ביסודיות מכל סוגי המזיקים המגוונים. הדברת צרעות על ידי מדבירים מקצועיים

 

סוגי צרעות נפוצים בישראל

ישנם שני סוגי הצרעות הנפוצים בישראל:

• צרעה גרמנית, שאורכה כ- 1.3 ס"מ, צבעה שחור-צהוב והיא בעלת שלוש נקודות שחורות באזור הראש. קן הצרעה הגרמנית יימצא בדרך כלל באדמה או בסמוך לה. את המיקום המדויק של הקן ניתן לזהות על ידי תנועה ערה ורבה של צרעות סביב האזור. המזון הרווח ממנו ניזונה צרעה זו הוא פירות, בשר ושתייה ממותקת. עקיצתה של הצרעה הגרמנית גורמת לכאב רב, וניתן להיפטר ממנה בעזרת שירותי הדברת צרעות מקצועיים המשתמשים בריסוס ואיבוק הקן. 

• צרעה מזרחית, או בשמה העממי- דבור, שהיא צרעה נפוצה ביותר באזור הים התיכון. הזכרים והפועלות קטנים מהמלכה, אשר גודלה נע בין 2.5-3.5 ס"מ. ניתן להבחין בשערות על רגלי הצרעה המזרחית וצבעה הוא חום-שחור עם פסים צהובים. זן זה ניזון בעיקר מצוף, פירות וחרקים. הכוורנים הם הסובלים העיקריים מהמרעה המזרחית משום שהיא אוהבת דבש ועשויה לחסל את דבורת הדבש. צרעות מזרחיות עלולות להוות סכנה גדולה בשל כמותן בכל קן, אך אינן נוהגות לעקוץ ללא סיבה. הדברת מזיקים מקצועית תפתור את הבעיה על ידי ריסוס ואיבוק הקן.

 

הדברת צרעות ע"י מדביר 

אם אתה ובני ביתך סובלים ממזיקים שונים כמו ג'וקים, מכרסמים או צרעות. שירותי הדברה בכפר סבא ובאזור המרכז והשרון בכלל, עומדים לשירותך ויפתרו את בעיה במקצועיות וביסודיות. שירותי הדברת צרעות יעילים יותר בשעות הלילה, בשעה בה הצרעות אינן פעילות ולא נשקפת סכנה לסובבים. באופן כללי, מומלץ שלא להתקרב לקן צרעות וזאת על מנת למנוע כל סיכוי להיפגע מעקיצות, ובמקרה של זיהוי קן מומלץ לקרוא באופן מידי למדביר מקצועי שיטפל בבעיה.

 

 

 

x