הדברת פרעושים - כיצד מבצעים
לתיאום פגישה

הדברת פרעושים - כיצד מבצעים

כשמבצעים הדברת פרעושים יש לטפל הן בחיית המחמד והן בסביבתה. כיום קיימים בשוק תכשירים רבים לטיפול בפרעושים על בעלי חיים, כגון: אבקות, כדורים שניתנים לחיה דרך הפה, תרסיסים, קולרים בעלי יכולת הדברה, שמפו, פעולות שאיבה, הזלפת טיפות על חיית המחמד ועוד. כדי לטפל בפרעושים בסביבת המחייה של חיות המחמד אפשר להשתמש בשאיבות או בתרסיסים בכל פינה ופינה שבה מסתובבת חיית המחמד. בכל הדברת פרעושים תמיד כדאי להשתמש בשירותיו של מדביר מקצועי ומיומן, שיבצע הדברה סביבתית יעילה ומקצועית שתחסל את בעיית הפרעושים מן השורש.


פעולות למניעת מפגעי פרעושים ולהדברתם:
מאורח החיים של הפרעוש ברור כי הדברת פרעושים יעילה חייבת להתבצע תוך טיפול משולב בבעלי החיים ובסביבה .הפונדקאים הנפוצים במעונותינו (חולדות,כלבים וחתולים) מסתובבים במקומות שונים ונפגשים עם בע"ח אחרים וע"י כך מסוגלים לקלוט פרעושים חדשים. בעלי חיים משוטטים שאינם בני בית ממש,כגון חתולי וכלבי רחוב עלולים גם הם לגרום למפגעי פרעושים חמורים בחצרות הבתים. כאשר יש צורך לבצע טיפולים חוזרים יש להקפיד על שימוש לסירוגין בחומרים הפעילים כדי למנוע התפתחות תנגודת.


במבנים אחרים כגון מחסנים:
איבוק או ריסוס בתכשירים המאושרים להדברת פרעושים , רצוי לשלב או להוסיף ריסוס בתכשיר המכיל אחד ממווסתי הגידול (מג"ח IGR) המאושרים לשימוש נגד פרעושים בתוך המבנים. תכשירים אלה מונעים את השלמת הגלגול ולכן את תופעת הבוגרים, ויכולים להדביר ביצים או זחלי פרעושים שנמלטו מהטיפול הראשון.


שטחים חיצוניים
יש לבצע הדברה לאזורים בהם קיימת סבירות גבוהה להמצאות דרגות הפרעושים הצעירות בקרקע, יש למנוע כניסת כלבים וחתולים משוטטים לחצר, ויש לשקול פעולות הומניות לוויסות אוכלוסיות חתולי רחוב בשיתוף עם האגודות המתמחות בהגנה על בע"ח והטיפול בהם.

הדברת פרעושים בשטחיים חיצוניים יש לבצע בשלבים של: גירוף, איסוף והרחקת שבת הקרקע העליונה בהם קיימת סבירות גבוהה להמצאות דרגות הפרעושים הצעירות. במידת האפשר נתן לנסות למנוע התפתחות דרגות הפרעושים הצעירות ע"י הרטבת יתר של האזורים המועדים להתפתחותם.

שימוש בתכשירי הדברה המאושרים לשימוש להדברת פרעושים, פורמולציות המיועדות לריסוס עד הרטבה רצוי בעמצאות מרסס מוטרי מקצועי, על מנת לכסות באופן מוחלט את כל השטח המטופל, ניתן לפזר תכשיר המכיל אחד ממווסתי הגלגול (IGR המאושרים לשימוש בחוץ נגד פרעושים) לטיפול בביצים ובפרעושים ששרדו את פעולת ההדברה הראשונה, במקומות מרוצפים ויבשים ניתן להשתמש בפורמולציות מיקרוקפסולריות.


בתוך מבנים, בבתי מגורים:
טרום הדברת פרעושים , יש לבצע שאיבת מקומות המרבץ של חיות המחמד, הסדקים וכל מקום מסתור אחר, בעזרת שואב אבק רב עוצמה, שאיבה, ניעור וחשיפה לשמש של השטיחים, הספות, הכורסאות, המזרונים וכד'. רצוי להשתמש בשקיות אגירת אבק חד פעמיות ולרסס אותם בחומר הדברה לקטילת הפרעושים והזחלים שישאבו לתוכה. לאחר סיום פעולות השאיבה יש להקפיד לסגור את השקית ולדאוג לסילוקה מיד למקום רחוק ממקום המפגע.

ההדברה תתבצע ע"י: ריסוס הרצפה, השטיחים והריפודים למיניהם בתכשירים בעלי רעילות נמוכה ליונקים, בשילוב עם חומרים מווסתי גדילה.


טיפול בבעלי חיים
הטיפול בחיות מחמד יכול להתבצע ע"י בעל החיה או ע"י וטרינר מוסמך, תוך שימוש בתכשירים המאושרים ע"י השרות הווטרינרי. בדיקה קבועה של חיות המחמד לגילוי מוקדם של הדבקה, מאפשרת טיפול מיידי בב"ח לפני התרבות והתבססות אוכלוסיית פרעושים גדולה. תFleaRedספורת ושמירה על פרווה קצרה בחיות שנהוג לספרן, יעזרו לגילוי מוקדם של הדבקה ולטיפול יעיל . שימוש בקולרים ודוחי פרעושים יכול לעזור במניעת הדבקה.
השמדת הפרעושים הקיימים על בע"ח יכולה להיעשות בשיטות הטיפול הבאות: ריסוס, איבוק, טפטוף, חפיפה או הטבלה ע"פ הנחיות התווית או הוראות הרופא הווטרינר המטפל, בתכשירים שאושרו למטרות אלה ע"י השירותים הוטרינרים. קיימים למעלה מ-50 תכשירים מאושרים כאלה המכילים (בנפרד או בשילוב) חומרים פעילים מהקבוצות הבאות:פריתרואידים (טבעיים ו/או סינתטיים), סינרגיסטים ומווסתי גידול (IGR). 

חברתנו מבצעת הדברת פרעושים ברמה הכי מקצועית שיש הן בתוך הבית ע"י ריסוס כל השטיחים, הספות, הרצפה והפנלים והן בחוץ ע"י מרסס מוטרי מקצועי המיועד להדברה מסיבית בעל לחץ גבוה, אשר לא מפספס שטחים שלא ירוססו, חברתנו משתמש במגוון גדול של חומרי הדברה להדברת הפרעושים בבית ובחוץ על מנת להבטיח לכם איכות חיים ללא מזיקים.

x