הדברת מזיקים - כל המידע
לתיאום פגישה

הדברת מזיקים - כל המידע

הדברת מזיקים - כל מה שרציתם לדעת

מה אתם עושים כשאתם מבחינים בעכברים בביתכם או בג'וקים שפוקדים מדי יום את המטבח שלכם? לאחר שאתם נרגעים מתחושות הבהלה והגועל אתם בוודאי קוראים לחברת הדברת מזיקים. אך האם אתם באמת יודעים מה המדבירים מפזרים בביתכם על מנת לקטול את המזיקים הטורדניים? כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לדעת אודות הדברת מזיקים.
 
מהי הדברת מזיקים וכיצד היא מתבצעת?
מרבית סוגי ההדברה מתבצעות בשיטה הכימית, דהיינו, באמצעות חומרי הדברה כימיים. חומרים אלו מכונים זרחנים אורגניים, שהם למעשה גז עצבים. חומרי ההדברה מגיעים בצורת קפסולות בלתי נראות לעין, המפוזרות ברחבי הבית, תוך מתן דגש מיוחד למקומות נגועים ובעייתיים (כמו למשל בארונות שמתחת לכיורים). כאשר המזיקים באים במגע עימן, משתחררים הזרחנים האורגניים שבקפסולות, פוגעים במערכת העצבים שלהם וגורמים להמתתם. לא כל הקפסולות מתפרקות מיד עם ריסוס חומרי ההדברה. חלקן מתפרקות מיד והיתר מתפרקות בתהליך הדרגתי שאורך כ- 6 – 18 חודשים (בהתאם לסוג ההדברה). בשל כך חברות הדברת מזיקים מקצועיות יכולות להעניק אחריות על עבודתן לפרק זמן ארוך יחסית, שכן לכל אורך התקופה יש בביתנו חומרי הדברה שנועדו להדביר גם מזיקים עתידיים שיפקדו את הבית.

החל מינואר 2008  הופסק שימוש בחומרי הדברה על בסיס זרחנים אורגניים בבתים פרטיים, עסקים וכד'... השימוש בחומרי הדברה על בסיס זרחנים אורגניים מותר כיום רק בחקלאות.

הדברת מזיקים ידידותית לסביבה - בשנים האחרונות הפכה הדברת מזיקים לידידותית לסביבה.  הדברה מסוג זה היא עדיין הדברה כימית בטיחותית לאדם ויעילה מאוד נגד החרקים, הדברה מסוג זה היא ללא זרחניים אורגניים, אלה על בסיס פריטרואידיים עם ממיסים שהם על שמן או מים בעיקר, הדברת מזיקים מסוג זה בולטת במספר יתרונות על פני הדברת מזיקים בעמצאות זרחניים אורגניים כגון: ניתן לחזור לבית לאחר זמן קצר מסיום הדברה, ההדברה אינה משאירה ריח או סימנים בבית, ההדברה אינה מסוכנת לבני האדם ואינה פוגעת בסביבה שלנו, ההדברה מאושרת ע"י איכות הסביבה. אומנם בהדברת מזיקים ידידותית חשוב לבצע הדברה אחת לשנה מאחר וחומרי הדברה על בסיס פריטרואידיים מחזיקים פחות מעמד מהדברה בעמצאות זרחניים אורגניים אבל עדיפה בהרבה מבחינת איכות החיים שלנו על פני הזרחניים שפוגעים בטווח הארוך.
 
קיימות שיטות הדברת מזיקים נוספות כגון:
הדברה ביולוגית היא הדברה שמנצלת עקרונות ביולוגיים מאורח החיים של המזיקים כדי להשמידם, כלומר חרק שאוכל חרק אחר. כך למשל, ניתן לבצע הדברה ביולוגית של נמלים על ידי איתור והשמדת מלכת קן הנמלים. מכיוון שכל יתר הנמלים בקן תלויות לחלוטין במלכתן, הריגת המלכה תוביל באופן אוטומטי להשמדת כל הנמלים בקן. ראוי לציין שישנה אפשרות לשלב הדברה ביולוגית עם חומרי הדברה כימיים, כמו למשל על ידי פיזור פיתיונות רעילים שיהרגו את מלכת קן הנמלים, בהדברה ביולוגית משתמשים כיום בעיקר בחקלאות לפירות וירקות המאושרים כי השתמשו בהדברה ביולוגית והם מפוקחים בקפידה מאחר וברגע שלסוג של צירעה שאוכלת כנימות בחממות נגמרות הכנימות, היא מתחילה לאוכל את היבול עצמו, הדברת מזיקים ביולוגית היא הדברה מאוד יקרה גם.

שיטת הדברת מזיקים נוספת היא הדברה האולטרא-סונית. שיטה זו נועדה להרחיק מכרסמים למיניהם, עטלפים ואפילו יונים בדרך הומאנית, שלא פוגעת במזיקים וגם לא מסכנת את בריאות האנשים במקום. בשיטה זו מציבים במבנה הנגוע מכשיר המפיק גלי קול בתדרים שהאוזן האנושית לא יכולה לשמוע. גלי קול אלו נשמעים רק על ידי המכרסמים ושאר המזיקים (אך לא על ידי חיות ביתיות כמו כלבים וחתולים) ומהווים עבורם רעש טורדני ובלתי נסבל. למשמע תדרי הקול הללו למזיקים אין כל ברירה אלא לנוס על נפשם ולהתרחק מהמקום, כיום הדברה מסוג זה פחות אפקטיבית מאחר והיא לא ממגרת את בעיית המזיקים אלה מרחיקה אותם למקום אחר ולכן הדברה מסוג זה fun_mouse_1מייקרת את עלות ההדברה הן באחזקתה והן בהתקנת מספר רב של נקודות על מנת שהמזיקים לא יעברו לנו למקום אחר.

ולבסוף ישנה גם הדברת מזיקים ירוקה. שיטה הדברה זו ידועה גם בשם חברות מסויימות כ: "הדברה אורגנית", "הדברה טבעית", "הדברה צמחית" שכן היא עושה לרוב שימוש בפתיונות ולכידה באמצעות מלכודות או פתיונות עם רעילות אפסית לאדם, הדברת מזיקים ירוקה אינה מסוכנת לבני האדם ואינה פוגעת בסביבה שלנו. חומרי ההדברה הטבעיים ניתן לשימוש עצמי, הדברה מסוג זה מחזיקה באופן משמעותי לזמן קצר ולמזיק לוקח זמן רב עד לתמותה לעומת הדברה כימית על בסיס פריטרואידיים שגם היא ידידותית לסביבה אבל לא טבעית מאחר ועושה שימוש בחומר כימי.

חברת אוזן הדברה מעניקה שירותי הדברת מזיקים מקצועיים לכל סוגי המזיקים ובכל השיטות. החברה מעניקה את שירותיה ללקוחות תוך הקפדה לעשות שימוש אך ורק בחומרי הדברה המותרים ומאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה שכיום הם חומרים על בסיס פריטרואידיים ידידותיים לסביבה ללא ריח עם זמן יציאה קצר מבית. כמו כן החברה מחזיקה ברשותה את כל האישורים וההיתרים המחייבים על פי חוק לעסוק בהדברה כדי להעניק ללקוחותיה איכות חיים ללא מזיקים. אוזן מבצעת את כל סוגי הדברת מזיקים הקיימות לפי הזמנת הלקוח.

x