ג'וקים - המזיק הביתי העולמי
לתיאום פגישה

ג'וקים - המזיק הביתי העולמי

חיסול ג'וקים עם מדביר מקצועי טורפדוג'וקים (תיקנים) הם מכה עולמית, ואין מקום בעולם בו הם אינם חיים, בעיקר בקרבת האדם. הג'וקים מוצאים את ביתם בחריצים בקיר, ומנצלים את כל הטוב שנותן להם האדם - מים, מזון ומחסה. ישנה בדיחה שאומרת שהם ישרדו גם שואה גרעינית. מומחי חברת אוזן הדברות, המעניקה שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים, כולל הדברת מכרסמים, הרחקת יונים, הדברת צרעות, דבורים, וכמובן הדברת תיקנים ומקקים ועוד, מספרים כל מה שצריך לדעת על ג'וקים.

איך נולד גו'ק

ג'וקים מתמקמים, כאמור, בחריצים בקירות הבית, שם נקבות הג'וק מטילות ביצים בקבוצות, בתוך תיק בצורת קפסולה. הנימפות הבוקעות מהביצים דומות לג'וקים הבוגרים, אך הן נטולות כנפיים. הן הנימפות והן התיקנים הבוגרים יודעים לטפס בזריזות על כל דבר. התיקנים פעילים בעיקר בלילה, כשאת רוב שעות היום הם מעבירים במחבוא בקיר. היותם פחדנים גדולים תורם להשרדותם בכך שמרחיק אותם מהאדם, והעובדה שהם אוכלים הכל ומתרבים מהר מקשה מאוד על ההפטרות מהם.

 

מה רע בג'וקים?

מעבר לעובדה שרוב האנשים נגעלים מג'וקים, מה בעצם כל כך רע בהם? ג'וקים, נכללים בקבוצה הנקראת "מזיקים" ולא בכדי. בדומה לשאר "חבריהם" המזיקים, הם נושאים מחלות וזיהומים שונים, בעיקר בשל החיים בביוב ובאשפה, ואת המחלות הללו הם מעבירים אלינו. בנוסף, האכילה שלהם הורסת מסמכים, מזון ועוד, והם מזהמים כל דבר שהם באים איתו במגע.

איך נפטרים מג'וקים?

אם רוצים להיפטר מג'וק אחד ניתן לרסס אותו בתכשיר ביתי כלשהו. אם לוקחים בחשבון שכל משפחתו נמצאת מעבר לקיר והיא תגיע בשלב מסוים, ומוסיפים לכך את העובדה שהתכשירים הביתיים רעילים גם לאדם, המסקנה היא חד משמעית- יש להיעזר בשירותי הדברה מקצועיים. התכשירים הביתיים, אגב, עשויים להיות סכנה של ממש עבור תינוקות זוחלים וחיות מחמד העשויים להכניס לפה חפצים שהיו במגע עם הריסוס.

איך עושה מדביר

מדביר מקצועי ידע לזהות את סוג התיקן, ולהתאים את ההדברה לבעיה באופן אופטימלי. בנוסף, ישתמש המדביר בחומר שהג'וק נושא עימו אל הקן כך שהוא מדביק את כל אחיו הג'וקים, וממית את כולם. ודאו כי חברת ההדברה פועלת תחת פיקוח המשרד לאיכות הסביבה ומשתמשת בחומרים נגד ג'וקים שהם בטוחים לאדם ולסביבה. בהצלחה!

 

 

x